Czytam sobie książki

środa, 27 kwietnia 2011

Krew, którą nasiąkła - Åsa Larsson

Długo czekałam na tę książkę. Trochę z sentymentu do miejsc gdzie dzieje się akcja a trochę z powodu fantastycznych recenzji.
W małej osadzie na północy Szwecji Jukkasjärvi znaleziono w okrutny sposób zamordowaną miejscową pastor. Została powieszona na łańcuchu w kościele. Pastor Mildred była kontrowersyjną postacią więc potencjalnymi zabójcami może być połowa miasta. Wkrótce do pobliskiej Kirruny przyjeżdża Rebeka Martinsson - prawniczka, która aktualnie sama boryka się z własnymi demonami (stosunkowo niedawno zabiła troje ludzi w obronie własnej).
I przepraszam bardzo ale nie jestem w stanie więcej napisać o tej książeczce. Aha, przewija się jeszcze co jakiś czas opowieść o wilczycy (swoją drogą dla mnie  najciekawsze fragmenty tej książki). Wilczyca ma taki związek z fabułą że zamordowana pastor walczyła o stworzenie fundacji na rzecz tego zwierzęcia. Niestety wcześniej nie trafiłam na dość istotną informację: "sięganie po tę książkę, bez znajomości poprzedniej z cyklu „Burza z krańców ziemi” to błąd".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz