Czytam sobie książki

niedziela, 2 września 2012

Kamieniarz – Camilla LäckbergKolejna książka Camilli Lackberg za mną. Udaje mi się czytać chronologicznie i wielką przyjemnością stwierdzam, że jak na razie ta część podobała mi się najbardziej.
 We Fjallbace zostają znalezione zwłoki malej dziewczynki. Po przybyciu nad brzeg morza komisarz Patrik Hedström z przerażeniem stwierdza, że to córeczka przyjaciółki jego partnerki Eriki. Wszyscy są w szoku. Normalna, kochająca się rodzina wydaje się być pogrążona w głębokiej rozpaczy. W tym samym czasie przenosimy się w czasie o kilkadziesiąt lat wstecz i poznajemy historię młodej wyrachowanej dziewczyny - Agnes. Kim jest i jaki ma związek z teraźniejszą tragedią? Śledztwo toczy się powoli a my poznajemy bliżej ekipę Patrika – ich prywatne relacje i życie poza pracą. Te historie są również bardzo ciekawe i dobrze rokujące na przyszłość tzn. na kolejne tomy. I tutaj nie zabrakło mojego (chyba) ulubionego wątku – dramatycznej historii siostry Eriki – Anny.
 Książkę połknęłam – zero dłużyzn, zero znużenia, wszystkie wątki bardzo wciągające… Z przyjemnością stwierdzam, że staję się fanką książek Camilli Lackberg. Z niecierpliwością czekam w kolejce (bibliotecznej) na kolejny tom tej autorki.

6 komentarzy:

 1. Muszę się zabrać za ta serię:D

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo polecam. Camilla sama się czyta. Czekam na relację :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dużo słyszałam o tej autorce, a jednak nie przeczytałam żadnej jej książki - żałuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też dużo słyszałam a teraz nie dziwię się temu - wciąga.

   Usuń
 4. Muszę się zabrać za tą serię;)

  OdpowiedzUsuń
 5. :-) Po raz drugi w tak krótkim czasie? Podziwiam :-))

  OdpowiedzUsuń