Czytam sobie książki

środa, 12 grudnia 2012

Wałkowanie Ameryki – Marek Wałkuski
Marek Wałkuski to korespondent Polskiego Radia przez wiele lat mieszkający w Ameryce. W swojej książce przybliża nam Amerykę widzianą oczami zdziwionego europejczyka. Zdziwionego bo Ameryka zadziwia na każdym kroku. Bardzo przystępnie i bez zbędnego zadęcia Marek Wałkuski opowiada nam o kraju w którym przyszło mu żyć. Jest tu wszystko: o religiach, szkołach, polityce, komunikacji no i rzecz jasna o samych mieszkańcach „Stanów”.
 Absolutnie nie jest to nudna lektura. Nie miałam poczucia, że czytam rocznik statystyczny, choć sporo tu bardzo szczegółowych informacji w postaci liczb. Jednak wcale mi to nie przeszkadzało. O dziwo książka okazała się bardzo wciągającą lekturą. Ameryka nigdy mnie specjalnie nie pociągała ale ta książka rozbudziła moją ciekawość. Jestem w szoku bo dopiero skończyłam a z chęcią przeczytałabym ją raz jeszcze. Świetna pozycja.

3 komentarze:

  1. Okładka niewątpliwie przyciąga wzrok. Sama książka też wydaje mi się ciekawa :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pomimo iż kilka dużo bardziej interesujących tematów w swojej książce porusza Tomasz Zalewski ("Inne Stany"), praca Marka Wałkuskiego wydaje się dużo pełniejszym obrazem USA, obfitym w codzienną rzetelną dziennikarską pracę, popartą danymi statystycznymi eksponowanymi w iście amerykańskim reporterskim stylu. Wałkuski jest prawie jak kowboj strzelający do swoich czytelników informacjami. Dobra robota, a więcej w mojej recenzji na prywatnym blogu:

    http://tymekwietymeknie.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń