Czytam sobie książki

sobota, 15 grudnia 2012

Hobbit, czyli tam i z powrotem – J.R.R. Tolkien Dla fanów opowieści o kompanii pierścienia, Hobbit to obowiązkowa lektura. To również historia wyprawy pełnej przygód ale tym razem cofamy się w czasie i poznajemy bliżej Bilba Bagginsa. To w tej części po raz pierwszy pojawia się słynny magiczny pierścień. Do wiodącego spokojne i leniwe życie Bilba przybywają Krasnoludy intrygującą propozycją. Proponują małemu Hobbitowi udział w podróży do dalekiej krainy Samotnej Góry, po to aby zabić smoka Smauga i odbić zgrabione przez stwora skarby Krasnoludów. Okazuje się, że leniwego hobbita zakomenderował Krasnoludom sam wielki czarodziej – Gandalf. Bilbo Baggins ani myśli wybierać się w świat, on kocha swoją cichą i schludną norkę. Jednak za namową Gandalfa rusza z Krasnoludami po wielką przygodę. No i jak można się domyślić, dalej są trolle, gobliny, elfy, Gollum ze słynnym pierścieniem, wiele innych bajkowych postaci i masa niebezpiecznych przygód.
 No cóż, ja jak i cały świat zachwyciłam się ekranizacjami trylogii Tolkiena. Myślę, że Hobbit na ekranie też z pewnością mi się spodoba. Książka oczywiście tez jest ładna ale ja chyba wyrosłam już z takich bajek. Troszkę to było za proste, za słodkie. Trochę nudne. Tym razem wolę jednak zdecydowanie duży ekran.

6 komentarzy:

 1. Nie jestem fanką Tolkiena, ale chętnie oglądam filmy Jacksona :) Ostatnio w RMF Classic często puszczają premierowo utwór z "Hobbita" właśnie i wiem, że z pewnością zobaczę i tę ekranizację, choć najpierw wypadałoby przeczytać książkę, oczywiście :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja rownież nie jestem fanką. Książki czytałam przed ekranizacjami. Trylogia podobała mi się bardziej.

   Usuń
 2. Ach!
  Jak można bardziej cieszyć się ekranizacją Tolkiena niż Tolkienem samym w sobie! :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...no ale rozumiem, że oczywiście Tolkieniem w oryginale bo po polsku to syf :-)))

   Usuń
 3. Byłam pod wielkim wrażeniem tej książki. Nie mogę doczekać się filmu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również choć teraz boję się, że i film tym razem mnie rozczaruje. Jakoś krasnoludy nie są moimi ulubionymi postaciami z opowieści.

   Usuń