Czytam sobie książki

sobota, 9 lutego 2013

Syrenka – Camilla Lackberg

Szósty tom serii o sympatycznej parze detektywów (w tym jednym samozwańczym) - Erice i Patriku. Rzecz dzieje się tradycyjnie już w niewielkiej miejscowości Fjallbacka. Tym razem Patrik prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia a jak się później okazuje morderstwa jednego z mieszkańców. Tymczasem znajomy Ericki – Christian, po wydaniu dobrze przyjętej powieści „Syrenka”, dostaje anonimy z groźbami. Ericka, pomimo zaawansowanej ciąży, jak zwykle nie może usiedzieć w domu i zaczyna drążyć temat prześladowania Christiana. Okazuje się, że zamordowanemu mężczyźnie również grożono. Teraz pozostaje dowiedzieć się co łączy obu mężczyzn.
 Moja szósta część Camilli i dochodzę do wniosku, że z każdym tomem historie stają się mroczniejsze a bohaterowie skrywają coraz bardziej koszmarne tajemnice z przeszłości. Zbliżam się już do końca (został Latarnik i Fabrykantka aniołków) a już rozglądam się za jakąś równie wciągającą serią. Z jednej strony będzie mi żal rozstawać się z Ericką, Patrykiem i innymi a z drugiej strony już nie mogę doczekać się końca. Tym bardziej, że zakończenie Syrenki jest zaskakujące i nie sposób nie sięgnąć po następny tom.

4 komentarze:

 1. Jak na razie czytałam tylko jedną powieść tej autorki ("Kamieniarz"), ale ujęła mnie swoim talentem i wyobraźnią. Mam w planach kolejne spotkanie z Lackberg, ale jest jedna rzecz, która mnie trochę mierzi. Fjallbacka jest naprawdę niewielką miejscowością (w 2005r. liczba mieszkańców wynosiła ok 800 osób, mieszkam w Sośnie, gdzie jest ok 1000 mieszkańców i jest to zwykła wioska, gdzie nic się nie dzieje), a mimo to, tyle tam tajemnic i zbrodni. Ta jedna rzecz ciągle mnie uwiera i nie pozwala skupić się na serii. Jak tylko przemogę tę barierę zacznę czytać, ale na razie jest to dla mnie irytujące

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się na to raczej uśmiecham i tyle. To całkiem jak u księdza Mateusza - Sandomierz to chyba najmroczniejsze miasto w PL :-)

   Usuń
 2. Całkiem niedawno skończyłam serię Lackberg, ostatnie dwie książki to jak dla mnie jedne z najlepszych z cyklu, jest mrocznie, tajemniczo i zaskakująco. Mam nadzieję, że Lackberg napisze jeszcze niejedną książkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że przede mną dopiero najlepsze. Do tej pory najbardziej podobał mi się Kamieniarz.

   Usuń